Przejdź do głównej zawartości

podstawa składki zdrowotnej- program nie odlicza od dochodu zapłaconej składki społecznej

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 7

 • Ewa Kucharska

  Dzień dobry, czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie ????

   

  0
 • Klaudia Kobus

  Dzień dobry, 
  Przepraszam za długi czas oczekiwania na odpowiedź. 
  Informuję, że jeśli deklaracja ZUS DRA została poprawnie wygenerowana to w zakładce Płatności-> Zobowiązania ->Publiczno-prawne pojawi się wpis i dopóki nie zostanie on rozliczony to kwota składek społecznych nie będzie pomniejszała podstawy składki zdrowotnej. 

  DRA nieopłacone

  DRA opłacone

  0
 • Monika Mazurowska

  Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jeden problem.  Pracę z KPiR, czyli bilans otwarcia rozpoczęłam w październiku. W ustawieniach mam uzupełnione składki społeczne oraz sumę przychodów i kosztów do końca września (wyszła strata). W październiku i listopadzie (prowadzone już wszystko w programie) również strata. W grudniu dochód. Narastająco za cały rok również dochód, lecz dużo mniejszy niż dochód za sam grudzień.  Program naliczając składkę zdrowotną w styczniu (dochód za grudzień) nie uwzględnił sumarycznie przychodów i kosztów od początku roku, lecz tylko grudzień i odliczył tylko jedną składkę społeczną, gdzie w BO są wprowadzone składki, a za miesiące prowadzone w programie są deklaracje oraz płatności. Moje pytanie czy program przy wyliczaniu składki zdrowotnej bierze pod uwagę, że w w jednym miesiącu jest dochód a czasami w kilku strata?

  0
 • Czy uzyskała Pani odpowiedź? Mam chyba podobny problem prowadzę ewidencję od stycznia.Nie wiem gdzie wprowadzić informację o opłaconej składce społecznej za grudzień aby prawidłowo wyliczyła się podstawa do ubezpieczenia zdrowotnego.

   

  0
 • Aneta Sekutowicz

  Wytyczne Pani Klaudii Kobus są błędne. Program nadal źle wylicza podstawę składki zdrowotnej. Mimo zatwierdzonej płatności ZUS wg wskazówek wsparcia Symfonii system eBiuro nadal nie odejmuje składki społecznej obliczając podstawę składki zdrowotnej. Liczmy ręcznie, po co nam programy skoro na każdym kroku trzeba kontrolować pracę programistów. 

  0
 • Dariusz Kantowski

  Potwierdzam powyższe

  Ponadto składki społeczne są odliczane na deklaracji PIT-5 a zdrowotne nie. Nie działa też przełącznik składek zdrowotnych w ustawieniach. Tak czy tak nie ma różnicy i zdrowotne się same obliczają ale po mimo zapłaty w koszty idą tylko społeczne. Można dodać w grupie inne na DW ale i tak nie pójdą na deklarację. Powinien zadziałać wybór- albo w koszty albo od dochodu. 

  0
 • Ewa Kucharska

  ten program to jest BUBEL. Symfonia oszukała nas , wypuściła na rynek nie przetestowany program za bardzo duże pieniądze. Program nie nadaje się do biur rachunkowych tylko do bardzo prostej działalności.

  0

Zaloguj się, aby dodać komentarz.