Przejdź do głównej zawartości

link ważny tylko 30 minut

Planowany

Komentarze

Komentarze: 3

 • Adam Szymański

  Linki, które umożliwiają tworzenie hasła do logowania w Symfonii eBiuro, są celowo ograniczone czasowo ze względów bezpieczeństwa.

  Jeżeli Użytkownik nie zdąży skorzystać z linku, lub usunie omyłkowo maila, może skorzystać z funkcji resetowania hasła: https://apps.symfonia.pl/auth/login#remind-password

  Funkcja resetowania hasła jest też dostępna na formularzu logowania do aplikacji, który można znaleźć m.in. bezpośrednio na stronie produktu Symfonia eBiuro: https://symfonia.pl/ebiuro

  1
 • Zbigniew Zganiacz

  Czy wy tego nie rozumiecie, ze klienci biur rachunkowych to nie są geniusze, bo gdyby tak było pracowali by w Symfonii. To najczęściej budowlańcy, sprzedawcy, rzemieślnicy, czasami lekarze. I jako tacy nie są w stanie sprostać tego rodzaju wymogom jakie stawiacie przed nimi. Aby zresetować hasło trzeba kliknąć na link https://apps.symfonia.pl/auth/login#remind-password. Problem w tym, że ten link się nie pokazuje nigdzie i klient zostaje tylko z komunikatem, że hasło wygasło. Przecież ci sami klienci mają do czynienia z podobnymi sytuacjami w logowaniu się na inne portale, gdzie często również maja wygasłe hasła i jakoś sobie radzą, bo jest tam opcja przypomnij hasło/resetuj hasło. W tym pieprz...m e-biurze tego nie ma. A poza wszystkim, na jakiego rodzaju niebezpieczeństwo naraża się klient, jeżeli jego link z symfonii będzie "żył" dłużej niż 30 minut? Po tych 30 minutach anihiluje mu się komputer czy spadnie na niego wszystkie 7 plag egipskich? Czy nie możecie zrobić tego w ten sposób, że można klientowi ponownie wysłać na e-maila aktywnego linku z możliwością aktywowania hasła. Przecież to działa we wszystkich innych programach on-line, jedynie u was nie działa. Przecież ci klienci biur rachunkowych za żadne skarby nie będą chcieć używać tego programu, skoro tak to im utrudniacie. 

  0
 • Adam Szymański

  Jeżeli chodzi o linki, których ważność jest ograniczona czasowo, to:

  • link dla nowego użytkownika jest ważny 24h
  • link z resetem hasła jest ważny 30 min

  Rzeczywiście dla Użytkownika byłoby optymalnie, aby link do resetu hasła był dostępny z poziomu tego formularza, na którym otrzymuje komunikat.

  Dziękuję za tą uwagę, przekazałem informacje do Działu Rozwoju Oprogramowania w celu analizy procesu.

  0

Zaloguj się, aby dodać komentarz.