Przejdź do głównej zawartości

ewidencja sprzedaży

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 3

 • Oficjalny komentarz
  Dagmara Chojnacka

  Dzień dobry, 

  dla operacji wewnątrzwspólnotowych transakcje prawidłowo są wykazywane po stronie podatku należnego i naliczonego. Jeśli transakcja spełnia definicję wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT), kupujący zobligowany jest wykazać VAT należny. Jednocześnie może mieć prawo do jego odliczenia, z tym że muszą zostać spełnione określone w ustawie warunki.

  Zgodnie z tym deklaracja JPK V7 generowana jest prawidłowo. 

  W kwestii wykazywania transakcji WNT w ewidencji sprzedaży planowane jest wdrożenie funkcjonalności, która umożliwi generowanie ewidencji z zastosowaniem odpowiednich filtrów, czyli będzie można wygenerować ewidencję np. z pominięciem transakcji WNT. 


  O wdrożeniu wspomnianej zmiany będziemy informować komunikatem wyświetlanym w programie. 

 • Jolanta Ronewicz

  W EWIDENCJI SPRZEDAŻY WIDAĆ DOKUMENTY ZAKUPU SPOZA UNII EUROPEJSKIEJ A NIE POWINNO BYĆ ICH WIDAĆ - NIE POWINNY TAM WCHODZIĆ. Z TEGO POWODU ŻLE WYGENERUJE MI SIĘ JPK_VAT, PONIEWAŻ ONE BĘDĄ TAM WIDOCZNE.

  PROSZĘ O PILNĄ INTERWENCJĘ. ZGŁASZAM TO NA RÓŻNYCH FORACH DOTYCZĄCYCH EBIURA I SYMFONII ALE NIKT NIE REAGUJE I NIE ODPOWIADA. 

  WSZĘDZIE PISZE IŻ TO JEST NIEPRAWIDŁOWE ALE NIKT NIC NIE ROBI.

  Pani Dagmaro z całym szacunkiem odpowiedz Pani nie ma nic wspólnego z tematem na ktory pani udzieliła tej odpowiedzi powyżej na wszelki wypadek wkleilam problem ktory dot ewidencji sprzedaży i pojawiających sie w niej DIM czyli dokumentów importowych SPOZA UE

  0
 • Dagmara Chojnacka

  Dzień dobry, 

  dziękuję za odpowiedź. 

  Dla dokumentów dotyczących importu spoza UE, deklaracja JPK również generuje się prawidłowo. 

  Zgodnie z informacją, którą Pani przekazałam w poprzedniej odpowiedzi planowane są zmiany w zakresie prezentowania ewidencji. Dostępne będą filtry, które umożliwią wygenerowanie ewidencji bez dokumentów dotyczących transakcji zagranicznych. 

  Na ten moment nie jest mi znany termin wdrożenia tej zmiany. 

  O wdrażanych zmianach informujemy komunikatem wyświetlanym w programie.

  0

Zaloguj się, aby dodać komentarz.