Przejdź do głównej zawartości

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej w ryczałcie

Komentarze

Komentarze: 3

 • Adam Szymański

  Uprzejmie informuję, że dział techniczny przygotował zmiany w zakresie nowych wzorów deklaracji ZUS DRA, ZUS RCA oraz korekty rocznej składki zdrowotnej ZUS. Zmiany planujemy wdrożyć dzisiaj wieczorem.

  O wdrożeniu będziemy informowali w komunikacie po zalogowaniu do Symfonii eBiuro.

  0
 • Michał Kukliński

  Po zmianach system w dalszym ciągu nie działa poprawnie. Jestem na ryczałcie rozliczanym kwartalnie. Przez 10 miesięcy 2022 roku nie miałem pracownika i składałem tylko deklaracje DRA. W ostatnich 2 miesiącach roku 2022 pojawił się pracownik więc musiałem złożyć RCA + DRA. W miesiącu kwietniu 2023 jestem zobowiązany rozliczyć składkę zdrowotna na deklaracji RCA. Przychód roku jest prawidłowy, podstawa prawidłowa, ale niestety program nie widzi składek zdrowotnych odprowadzonych na podstawie samej deklaracji DRA, widzi moje składki zapłacone tylko z ostatniej deklaracji RCA  (te wyższe 559,89). Więc zamiast dopłacić 1791,64 zł bo 4927,08 zł już zapłaciłem, program wylicza mi dopłatę w wysokości 6158,83 bo według niego zapłaciłem w całym roku tylko 559,89 zł.

  0
 • Adam Szymański

  Na etapie dodawania ZUS RCA jest możliwość podania podstawy wymiaru składki oraz kwoty należnej składki. Czy próbował Pan w ten sposób wprowadzić dane na deklaracji?

  1

Zaloguj się, aby dodać komentarz.