Przejdź do głównej zawartości

[ebiuro] Jak generować różne faktury z różnych tytułów

Komentarze

Komentarze: 5

 • Adam Szymański

  Jeżeli na fakturach mają być różne nazwy sprzedawcy to w Symfonii eBiuro muszą być zarejestrowane dwa osobne konta firm:

  • na jednym nazwą firmy będzie imię i nazwisko podatnika;
  • a na drugim nazwa firmy JDG.

  Na obu kontach docelowo będzie ten sam numer NIP. Pierwsze konto będzie można zarejestrować bez problemu, natomiast przy rejestracji drugiego konta będzie komunikat informujący o tym, że dany NIP już istnieje w bazie danych (czyli konfiguracja konta się nie powiedzie). Biuro Obsługi Klienta pomoże Panu z zarejestrowaniem drugiego konta, proszę tylko o kontakt z nami.

  Aktualnie dział techniczny pracuje nad przygotowaniem zmian w systemie, aby Użytkownik naszej aplikacji mógł samodzielnie zarejestrować kolejne konto na ten sam NIP.

  Dodam jeszcze, że domyślną stawkę ryczałtu można wskazać w zakładce Ustawienia > Ustawienia księgowe.

  0
 • Michal Kazgod

  Dodatkowym wymogiem jest wysłanie jednej deklaracji JPK dla obydwu podmiotów. 

   

  -1
 • Adam Szymański

  Słuszna uwaga. W pierwszej kolejności chcemy usprawnić rejestrowanie w systemie kont z tym samym NIP. W kolejnych krokach będziemy pracowali m.in. nad możliwością generowania wspólnego JPK.

  0
 • Agnieszka Wasilczuk

  Poradziliśmy sobie poprzez utworzeniu faktur na pierwszym podmiocie, następnie zmieniliśmy w ustawieniach dane firmy, następnie wystawiliśmy faktury na drugi podmiot, następnie wygenerowaliśmy deklarację. Na deklaracji nie widnieje nazwa firmy tylko nip, który jest taki sam dla obydwu podmiotów.

  0
 • Adam Szymański

  Przy zmianie danych firmy warto pamiętać o tym, że przy edycji i ponownym zapisie faktury wystawionej na stare dane, dane sprzedawcy zostaną napisane tymi aktualnymi które są w ustawieniach.

  0

Zaloguj się, aby dodać komentarz.